sizi arıyalım
Ovulasyon Testi ürünleri ile ilgili Müşteri İlişkileri uzmanımızdan daha detaylı bilgi almak için numaranızı bırakın;
Biz Sizi Arayalım:
ara
Telefonla Bilgi Hattı
0 850 200 0 400
0 312 418 00 45
Ovulasyontesti.net Narecza sitesidir.
Ovulasyontesti.net
Ovulasyontesti.net
Ovulasyontesti.net

Ovulasyon Testi


Yumurtlama; adet dönemleri arası foliküllerden yumurtanın salgılanması anlamına gelir. Bu dönemler arası hamile kalma şansı oldukça fazladır. Kadınların evde kendi kendilerine yapacakları ovulasyon testi ile ilişkiye girmeden evvel hamile kalma yüzdelerini bilmelerini ve kendilerini ona göre hazırlamalarını sağlar. Ancak ovulasyon testi diğer adıyla yumurtlama testi uygulanmadan evvel mutlaka, adet döngüsü ve yumurtlama ile ilgili bilgili olmak gerekmektedir.

İdrardan yapılan Ovulasyon testi

İdrarda yapılan ovulasyon testi; LH hormonunun idrardaki miktarını ölçer. İdrarda LH hormonu, yumurtlama gününe yakın zamanlarda artış gösterir. Ovulasyon testi yapılarak LH artışı yakalanarak, artışa göre gebe kalma şansının ne kadar olduğu öğrenilir. Yaklaşık olarak adet döneminden 12 gün sonra ovulasyon testinin uygulanması gerekir.

Tükürük ile yapılan Ovulasyon testi

Östrojen hormonu ile yumurtlama zamanını ortaya çıkarır. Ancak tükürük ile yapılan ovulasyon testi, idrar testleri kadar yaygın ve kullanışlı değildir.

Ovulasyon testi nasıl uygulanır?

Ovulasyon testi çeşitlerinin her birinin kullanma kılavuzu ve yöntemi farklı farklı olabilir. Fakat genel olarak, idrar kabına aktarılan idrara yine içerisinde bulunan çubuk batırılır. Bu çubuğa idrar kiti denilir. Ovulasyon testi ile hamile kalanlar, idrardan uygulanacaksa eğer yöntemler bu şekilde sıralanabilir, idrar yaparken de çubuğu idrarda bekletebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken şudur; sabah kalktığınız anda vücutta toplanan idrarı ovulasyon testinde kullanmamalısınız. Eğer hormonsal dengeyi bozacak, etkileyecek ilaçlar alıyorsanız, test sonucunu yanıltabilir fakat sıradan ağrı kesici ilaçlar yâ da alkol, sigara ovulasyon testi sonucunu etkilemez.

Kandaki LH hormonunun artışından kan tahlili ile yumurtlama dönemi belli olur ancak bu yöntem çok sık kullanılmaz çünkü ultrasonografi ile yumurtanın geliştiğini ve yaklaştığını görebilirsiniz. Ancak iki yöntemde kesin değildir. Ovulasyon testi, idrar ve tükürük testleri ile de benzer sonuçlar almamız mümkündür.

Ovulasyon testi kullandıktan ne kadar süre sonra ilişkiye girilmelidir?

Hamilelik, yumurtlama döneminin tam zamanında gerçekleşir kesinliği eksik bir bilgidir. Çünkü yumurtlama döneminde ilişkiye girilmese de ondan bir iki gün evvel ki ilişkiden gebelik oluşabilir. Kadınların adet dönemlerinin belirlediği yumurtlama dönemi başlangıcı ve sonrası vardır. Bu süre genellikle beş gündür. Bu arada kadınların hamile kalma şansı çok yüksektir.

Eğer ovulasyon testi sonucu yani LH artışı yüksek yakalanmışsa, 24 saat içerisinde ilişkiye girmeniz önerilir.

Ovulasyon testi hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Diğer Blog Konuları

Ovulasyon Takvimi Hesaplama

Orada hamile kalma şansınızı artırmak için yapabileceğiniz pek çok şey var, ama doğal olarak hamile almak istiyorum, sonra zamanlama ilişkisi büyük önem taşımaktadır. Yumurtlama sırasında seks% 100 ile hamile kalma şansını artırır. Bu ilişki gün ve sizin için biraz daha kolay takip şeyleri tutmak için bir hamilelik yumurtlama takvim sizin bereketli gün için en etkili yöntemdir. Bu takvim sayesinde ovulasyondönemi seçin. Yumurtalıklar tarafından, bir kadının ovülasyonu fallop tüpleri olgun bir yumurta bırakma işlemidir. Yumurta yayımlanan fallop tüpleri ve rahim ile hareket eder....Devamı

Ovulasyon Belirtileri Nelerdir?

Bir kadın bir bebek ipuçları (veya daha fazla) anlar olduğu olasılığını artırmak için ovulasyon belirtileri bir bebek iyi bir temel gebe kalmaya çalışan çiftler oyun süreci kadar önemli olduğunu anlamak emin olmalıdır. ovulasyon işlemi olup? Ovulasyon, dişinin vücudunda işlemi bir yumurta üreten yumurtalık folikül oluşur olmasıdır. Sağlıklı bir, olgun yumurta bir erkek sperm hücresi tarafından döllenmiş olan olmanın daha büyük bir şansı var. Bununla birlikte, 12 ve 24 saat civarında, ki şimdi belli bir süre orada daha önce döllenmiş yumurta olma yeteneğine sahiptir. ...Devamı

Ovulasyon Testi İle Hamile kalanlar

Eger 35 yas uzerinde ve hamile kalmak icin cabaliyorsaniz, sizlerin iyi bir gelismis sisteme ihtiyaciniz var, Amerikada hamileliklerin yuzde elli’si planlanmamis olmasina ragmen gebe kalmaya calisanlarin yil gectikce arttigi gozlemlemmistir. Hamile kalmaya calisanlarin kullanmasi gereken en onemli yontemlerden biri de her ay dongulerini cok iyi takip etmeleri gerekir, duzensiz adet donguleri var ise bu yolda bir tadavi ile dongulerini duzenlemesi ve gunluk ovulasyon takibi yaparak hangi gunlerde yumurtlamanin oldugunu saptamasi bu asilacak adimlarin basinda geliyor. Her kadin farkli dongulerde yumurtlar, hatta ayni donguler icerisinde yu...Devamı